Novērtējot māsu ieguldījumu bērnu aprūpē, šogad atzinības balvas „Bērnu slimnīcas lepnums” – bronzā atlietus ābolus, kā arī naudas prēmijas 700 eiro apmērā tika pasniegtas Ambulatorās veselības aprūpes daļas māsai Mārai Liepiņai, 6.nodaļas nodaļas virsmāsai Nadeždai Mekšai un 3.nodaļas māsai Mudītei Sudrabai, bet septiņas slimnīcas māsas par priekšzīmīgu darbu saņēma Atzinības rakstus.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā strādā 546 māsas, un Māsu diena ir viņu īpašie svētki, kuros slimnīcas personāls tiekas svinīgā un muzikālā pasākumā, lai sveiktu šīs profesijas pārstāves un apliecinātu viņu nenovērtējamo veikumu mazo pacientu un arī kolēģu labā.
„Jau desmito gadu pēc kārtas mēs pasniedzam šo balvu bērnu māsiņām. Un katru reizi
es no sirds priecājos par to ne tikai kā labdarības fonda vadītāja, bet arī kā māte, jo katrai no mums ir zināmi tie izmisuma mirkļi, kad māsa ir tuvākais cilvēks, kas var gan palīdzēt, gan sniegt nepieciešamo padomu, gan uzmundrināt. Ir ļoti būtiski, lai sabiedrībā augsti novērtētu šo profesiju un cienītu māsu grūto un ārkārtīgi svarīgo darbu. Tāpēc mēs ik gadu atbalstām gan šo balvu, gan arī ikgadējo akciju „Meklējam sirdsmāsiņu”, un es ceru, ka šādi pasākumi turpināsies arī nākotnē un piesaistīs arvien plašāku uzmanību”, apbalvošanas pasākumā uzsvēra Inga Šīna, Rietumu Bankas Labdarības fonda Valdes priekšsēdētāja.
„Bērnu slimnīcas lepnums” balva dibināta 2007.gadā, lai godinātu Bērnu slimnīcas aprūpes personālu, kā arī lai izteiktu tam pateicību par ieguldījumu un izcili veiktu darbu. Balva „Bērnu slimnīcas lepnums” ir bronzas ābols, kuru atverot vienā pusē redzams slimnīcas logotips un devīze „Laime kalpot bērniem”, bet uz otrā pusē - balvas saņēmējs. Ik gadu tiek pasniegtas trīs „Bērnu slimnīcas lepnums” balvas un vairāki atzinības raksti. Kandidātus apbalvošanai var izvirzīt jebkurš slimnīcas darbinieks vai darbinieku grupa.
Starptautiskā Māsu diena tiek atzīmēta katru gadu 12.maijā. Tā ir diena, kad ir dzimusi viena no spilgtākajām 19.gadsimta personībām medicīnā - britu medicīnas māsa Florence Naitingeila, kas ir devusi būtisku ieguldījumu šīs profesijas attīstībā, formulējot tās pamatmērķus. Viņa ir teikusi: „Māsu darbs ir māksla: lai to padarītu par mākslu, nepieciešama nedalīta ziedošanās, kā arī sagatavotība, tāpat kā jebkurš gleznotāja vai skulptora darbs. Taču kas ir nekustīgs audekls vai nedzīvs marmors salīdzinājumā ar darbu ar cilvēkiem, Dieva gara tempļiem? Tā ir viena no tēlotājmākslām: es teiktu - pat lieliskākā no visām tēlotājmākslām.”
Rietumu Bankas labdarības fonds kopā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju ir izvērtējis projektus, kurus jau piekto gadu pēc kārtas konkursam „Latvijas sakrālais mantojums” iesūtīja dažādu konfesiju draudzes no visas Latvijas, kuru īpašumā vai valdījumā atrodas vērtīgi un aizsargājami kultūras pieminekļi.