Banka apzinās klimata pārmaiņu izraisīto seku nopietnību un finanšu nozares nozīmīgo lomu ilgtspējīgas attīstības veicināšanā. Tāpēc banka savā darbībā apņemas atbalstīt un veicināt ilgtspējīgu ekonomikas attīstību.
Bankas mērķis ir veicināt savu produktu un pakalpojumu pozitīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, ievērojot Eiropas „Zaļo kursu” 2050. gada klimata mērķus, kas paredz paaugstināt valstu spēju pielāgoties klimata pārmaiņu nelabvēlīgajai ietekmei, novirzot finanšu un kapitāla plūsmas videi draudzīgām investīcijām un par prioritāti nosakot virzību uz zemu siltumnīcefekta gāzu emisiju līmeni un klimatnoturīgu attīstību.
Banka atzīst ilgtspējīgas vides, sociālās atbildības un pārvaldības nozīmi un tās darbībā paredz atbalstīt un veicināt Latvijas un Baltijas ekonomikas attīstību ilgtspējīgā veidā, sniedzot atbalstu vidējiem un lieliem uzņēmumiem kreditēšanas un darbības infrastruktūras ziņā.
Banka tāpat ir apņēmusies pielāgot savu darbību Parīzes klimata nolīguma mērķiem. Lai sasniegtu šo mērķi, banka apņemas līdz 2050. gadam sasniegt klimatneitralitāti (neto nulles emisiju mērķis).
Bankas ilgtspējas pieeja un ilgtspējas sniegums
Banka piedāvā individuālā portfeļa pārvaldīšanas pakalpojumu, kas sniedz iespēju klientam uzticēt savu ieguldījumu portfeli profesionāļiem, kas rūpīgi pielāgos ieguldījumu stratēģiju klienta ieguldījumu mērķiem un riska tolerancei. Banka piedāvā risinājumus, lai sasniegtu finansiālos mērķus un vienlaikus pārvaldītu arī ilgtspējas riskus. Pirms portfeļa pārvaldības līguma noslēgšanas, klientiem ir iespēja precizēt savas vēlmes attiecībā uz ilgtspējas riskiem
Portfeļa pārvaldnieks integrē ilgtspējas riskus kopējā risku novērtēšanas procesā ar mērķi sasniegt klienta vēlmes ilgtspējas jomā, vienlaicīgi saglabājot portfeļa ienesīgumu un nepaaugstinot riska līmeni.
Reizi ceturksnī banka nosūta portfeļa pārskatu, lai nodrošinātu pārredzamību sniedzot ar ilgtspēju saistītu informāciju.
Individuālā portfeļa pārvaldīšanas pakalpojums neveicina vides un sociālos raksturlielumus, kā arī ilgtspējīgi ieguldījumi nav tā mērķis.
Sniedzot individuālā portfeļa pārvaldīšanas pakalpojumu, banka neveic ar ES Taksonomiju saskaņotus ieguldījumus.
Banka pārvalda portfeli, ņemot vērā klienta vēlmes ilgtspējas jomā.
Klients var izteikt vēlmes attiecībā uz:
Banka piedāvā klientiem iekļaut portfelī finanšu instrumentus, kas neatbilst Bankas pieejai ilgtspējas jomā individuālo portfeļu pārvaldībā. Banka informē klientu, ka šādam portfelim varētu būt augsts ilgtspējas risks.
Banka atklāj informāciju par metodoloģiju, kuru izmanto, lai integrētu klienta vēlmes ilgtspējas jomā Informācijas kopsavilkumā par ilgtspējas risku integrēšanu individuālā portfeļa pārvaldībā.
Banka izmanto ārējo piegādātāju datus par metodoloģijā izmantotajiem ilgtspējas faktoriem (piem., Bloomberg) un ar Bankas izstrādāta modeļa palīdzību pārvērš šos datus ilgtspējasrisku vērtējumā individuālajam portfelim
Banka ņem vērā savu ieguldījumu lēmumu svarīgāko negatīvo ietekmi uz ilgtspējas faktoriem (PAI faktori). Banka par prioritāriem PAI faktoriem ir noteikusi:
Banka veic uzticamības pārbaudi, pārskatot visus ar ilgtspēju saistītos vērtējumus individuālajā portfelī. Banka reizi gadā izlases kārtībā veic portfelim portfeļa ilgtspējas raksturlielumu atbilstības pārbaudi klienta vēlmēm ilgtspējas jomā.
Banka izklāsta savas vērtības, ietekmi, un mērķus vides, sociālās atbildības un pārvaldības jomās ilgtspējas pārskatā, kas tiek sagatavots pēc Globālās ziņošanas iniciatīvas (GRI) standartiem.
Banka ievieš ilgtspējas stratēģiju, ņemot vērā ar ilgtspēju saistītus starptautiskus standartus, lai pielāgotu savu darbību Eiropas Savienības „Zaļajam kursam”, Parīzes klimata nolīguma mērķiem un ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.
Saskaņā ar Latvijas Republikas Finanšu instrumentu tirgus likuma 126.3 pantu Banka neizstrādā iesaistīšanās politiku.
Banka atalgojuma politikā ievieš labāko praksi vides, sociālajos un uzraudzības jeb kopumā ESG aspektos, tostarp stingri ievēro dzimumu līdztiesības un vienlīdzības principu, kā arī taisnīguma principu, piedāvājot darba samaksu atbilstoši darbinieka pieredzei un kompetencēm.
Banka ir apņēmusies integrēt ilgtspējas mērķus darbinieku gada darbības snieguma novērtēšanā, lai uzlabotu Bankas atalgojuma sistēmu un nodrošinātu atbilstību piemērojamajiem normatīvajiem aktiem.
Sniedzot individuālā portfeļa pārvaldības pakalpojumu, netiek izraudzīts atsauces etalons.
Informācijas aktualizācijas datums: 08.08.2024.