Artūrs Ņikitins ir izcils Latvijas mākslinieks, grafiķis, profesors, kura vārds ir zināms daudzās pasaules valstīs, tostarp Krievijā, ASV, Eiropā. Pagājušā gadsimta 60. gados viņš absolvēja Latvijas Mākslas akadēmiju. Mākslinieka darbi ir izstādīti ap 700 izstādēs, no kurām 100 ir bijušas personālizstādes. Savas daiļrades laikā Artūrs Ņikitins ir strādājis litogrāfijas, linogrāfijas, ksilogrāfijas, akvareļa, pasteļa, zīda apgleznošanas tehnikās. Ir veidojis lielformāta gleznas, skulptūras, sienas gleznojumus, dizaina priekšmetus.
Vislabāk Artūrs Ņikitins ir zināms kā portretists, kas ir radījis ap 5000 savu laikabiedru portretu: gleznojis gan strādniekus, gan zvejniekus un vienkāršu profesiju pārstāvjus, gan izcilus kultūras, mākslas un sabiedriskos darbiniekus, tostarp Vladimiru Visocki, Edīti Pjehu, Tatjanu Vasiļjevu, Mihailu Kazakovu, Sergeju Jurski, Raimondu Paulu, Mihailu Tālu, Rasulu Gamzatovu, Josifu Brodski un citas slavenas un izcilas personības.
Šīs izstādes itāliskais nosaukums „Vivace Con Afetto” apzīmē mūzikas tempu, bet tulkojumā nozīmē „Dzīvi, kaislīgi”. Tas labi raksturo maestro daiļradi un viņa nemitīgo vēlmi doties uz priekšu, mēģināt kaut ko jaunu. Pats meistars par sevi izsakās: „Tradīcijas mani vienmēr ir savažojušas, daudzējādā ziņā esmu novators. Katrā patiesā māksliniekā mīt cīnītājs pret sava laika tradicionālajiem ideāliem. Mākslinieks rada savu realitāti, savu pasauli, toties jebkurš laikmets cenšas radīt un nostiprināt tādas tradīcijas, kas palīdz vieglāk noturēt un nostiprināt savu varu un ideoloģiju. Tā notiek arī mākslā.”
„Viens no maniem pēdējiem darbiem ir cikls „Omuļi” – pēc manu lauku māju nosaukuma. Es pārgāju, lūk, uz šādu naturāli priekšmetisku mākslu tikai šovasar. Vienkārši kļuva interesanti zīmēt tieši tā. Kaut kas eksistenciāls tajā ir. Piemēram, „Durvis”: uz vecu koka šķūņa durvju fragmenta es piestiprināju dzīvnieka ādu, ko biju atradis, izkaltējis un apgleznojis, gabalu no sakām, lemesi…” pirms izstādes atklāšanas Rietumu Bankas galerijā mākslinieks stāstīja kādam no Latvijas portāliem.
Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Mākslas fonda (Rīga), A. Puškina Tēlotājmākslas muzeja, Valsts Krievu muzeja un Tretjakova galerijas (Maskava) krājumos, vairākos citos muzejos un neskaitāmās privātās kolekcijās.
Izstāde apskatāma līdz 16. septembrim darba dienās no pulksten 9.00 līdz 18.00. Ieeja, kā parasti, bez maksas.
Adrese: Rietumu Bankas centrālais birojs „Rietumu Capital Centre”, Vesetas iela 7, Rīga.