Šīs dienas plenārsēdi atklāja „Bitcoin Foundation” vadītājs Džons Matoniss (Jon Matonis), kurš pastāstīja par pasaulē vispopulārākās kriptovalūtas perspektīvām .
“Bitcoin Foundation” izpilddirektors un direktoru padomes loceklis pievērsa foruma dalībnieku uzmanību priekšrocībām, ko lietotājam sniedz kriptovalūtas pamatprincips − decentralizācija. „Tā ir pilnīgi jauna finanšu sistēmas paradigma,” uzsvēra Matonisa kungs.
Saskaņā ar viņa teikto, atteikšanās no tradicionālajiem emitentiem un regulatoriem šādas valūtas īpašniekiem ļauj jebkurā brīdī saglabāt pilnīgu kontroli pār saviem līdzekļiem un būt brīviem no jebkādiem ierobežojumiem, trešo personu intervences un monetārā voluntārisma. Tas ir aktuāli gan ikdienā, gan it īpaši krīzes situācijās, kad piekļuve naudas līdzekļiem var tikt ierobežota.
Kā galvenās jaunās valūtas priekšrocības Džons Matoniss minēja arī tās augsto tehnoloģisko aizsardzību pret krāpšanos un hakeru uzbrukumiem, nulles inflāciju, iespēju veikt neierobežotu skaitu tūlītēju maksājumu, niecīgās apstrādes izmaksas, kā arī brīvo tiešsaistes tirdzniecību jebkurā pasaules valstī, tostarp arī Āfrikas valstīs, kur daudziem iedzīvotājiem nav kontu bankās. „Šodien jau ir acīmredzams, ka mobilajiem maksājumiem pieder nākotne, bet elektroniskā nauda
(bitcoin) ir gatavs ideāls šo maksājumu instruments,” uzskata Matonisa kungs.
“Bitcoin Foundation”
līderis ir pārliecināts, ka jaunā valūta principiāli jau ir gatava konkurēt ar tradicionālajiem maksājumu instrumentiem. Viņš atsaucās uz statistikas datiem, kas liecina, ka pēdējo piecu gadu laikā elektroniskās naudas tirgus kapitalizācija katru gadu palielinājās vairāk nekā desmitkārt, un šobrīd tās vērtība tiek lēsta ap 7 miljardiem USD. Elektroniskās naudas maku skaits katru gadu palielinās astoņkārtīgi. Turklāt, ja 2009. gadā, kad parādījās pirmā elektroniskā nauda, norēķini ar to tika ierobežoti, tad tagad to kā maksājuma instrumentu pieņem jau praktiski visās pasaules valstīs. Elektroniskās naudas kvantitatīvais apgrozījums, pēc viņa vārdiem, jau ir pārsniedzis „Western Union” apgrozījumu, un tas tuvojas PayPal sistēmas maksājumu sistēmas apjomiem. „Mēs strauji tuvojamies finanšu galvenajai plūsmai
(mainstream),” secināja Matonisa kungs.
Šodien forumā “
eCom21” tiek apspriestas arī aktuālās likumdošanas, uzraudzības un kontroles sistēmas tendences elektroniskās naudas apgrozības jomā, kā arī virtuālo norēķinu tehniskie aspekti un drošības jautājumi.
Foruma otrās dienas runasvīru sarakstā iekļauti arī pārstāvji no Kipras centrālās bankas un vērtspapīru tirgus regulatora, audita sabiedrību „lielā četrinieka”, Rietumu Bankas, Krievijas asociācijas „Eļektronnije deņgi”
(«Электронные деньги»),
ECommPay,
DEAC,
RBK Money,
Lattelecom,
Transact Pro,
PaySys Consultancy,
Drihem & Co un citiem tirgus līderiem.
Konferencē
„eCom21” piedalās ap 450 viesu no 30 valstīm. Foruma ģenerālpartneris ir starptautiskais maksājumu risinājumu uzņēmums
ECommPay. Stratēģiskais partneris − Latvijā pirmais licencētais elektroniskās naudas emitents
Transact Pro.
Konference eCom21 notiek viesnīcā „ Radisson Blu Latvija” Rīgas centrā . Eleonora Gailiša Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts:
egailisha@rietumu.lv