Izsoles, kuras sadarbībā ar Rietumu Banku rīko izsoļu nams Artembassy, vienmēr kļūst par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem Baltijas mākslas priekšmetu tirgū. To rīkotāji vienmēr cenšas kolekcionāriem un visa skaistā cienītājiem piedāvāt vērtīgākos, retākos un investīciju ziņā pievilcīgākos glezniecības, tēlniecības, grafikas un lietišķās mākslas darbus.
„Nevienam nav noslēpums, ka daudzi mākslas priekšmeti regulāri parādās te šeit, te tur, gadiem pāriet no rokas rokā, meklējot īsto saimnieku un kolekciju. Toties kolekcionāri alkst iegūt līdz šim nezināmus artefaktus, kas spēs papildināt viņu krājumus. Tādējādi viens no izsoļu nama galvenajiem uzdevumiem ir piedāvāt tirgū līdz šim nebijušus priekšmetus. Kāds labi pazīstams izsoļu nama Christie’s darbinieks par šo tēmu ir teicis: „Mans darbs ir meklēt tās kolekcijas, par kurām visi ir aizmirsuši!”,” stāsta uzņēmuma Artembassy īpašnieks un vadītājs Aigars Grīnbergs. „Meklējot priekšmetus šai izsolei, mums bija tā laime darboties tieši ar šādu aizmirstu kolekciju, kura ilgus gadus bija atradusies kādā Mežaparka privātmājā. Tieši šie priekšmeti, tostarp arī tik reti sastopamu autoru kā Hermaņa Grīnberga un Gustava Šķiltera darbi, tiek piedāvāti mūsu kataloga pirmajās lappusēs.”
Starp izcilākajiem šīs izsoles piedāvājumiem ir lieliska V. Purvīša ainava „Agrs pavasaris”. Iesakām pievērst uzmanību arī Kārļa Rozena monumentālajai „Ziemas ainavai”, krievu akadēmiķa N. Bogdanova-Beļska gleznotajam baltkrievu dzejnieka Jankas Kupalas portretam, 18. gadsimta beigās tapušajam „zvēru un putnu brīvmākslinieka” Johana Baumaņa „Medījumam”, slavenā latviešu ainavu meistara Konrāda Ubāna „Irbenes ielas” agrīnajam variantam un Ģederta Eliasa 1930. gados tapušajai vasaras ainavai.
Īpaši jāpiemin izcilais ekspresionista J. F. Tīdemaņa („Balle”, „Kuģi ostā”, „Lielpilsēta”, „Kuldīga”, „Modele ar smaragda auskariem”) un diženā marīnista Eduarda Kalniņa („Ziemeļjūra”, „Zvejniekciems”, „Lauku sēta”, „Laukos” un divas brīnišķīgas klasiskā darba „Latvijas zvejnieki Atlantijā” studijas) gleznu piedāvājums.
Kopumā latviešu mākslas skolu pārstāv gandrīz visi tās grandi: no Jaņa Rozentāla, Jāņa Valtera-Kūrava un Ludolfa Liberta līdz Leo Koklem, Borisam Bērziņam un Jānim Pauļukam.
Krievu glezniecības piedāvājumā interesi saista neliela A. Deinekas kara tēmai veltītā etīde, A. Korina miniatūra „Tikšanās uz lauku ielas”, divi brīnišķīgi S. Antonova (mākslas virziena „Мир искусства” otrās paaudzes pārstāvja) akvareļi.
Izsolē tiek plaši pārstāvēta ne tikai glezniecība un grafika – tajā tiek piedāvāts latviešu, krievu un Eiropas kolekciju porcelāns, kā arī juvelierizstrādājumi, sudraba trauki, sīkplastika, arī bronzas, marmora un čuguna lējumu interjera priekšmeti.
Latvijas porcelānu, kas jau ilgu laiku atrodas vietējo un ārzemju kolekcionāru uzmanības lokā, pārstāv izcili Gustes Siliņas un Rūdolfa Pelšes 30. gadu autordarbi, Kuzņecova fabrikā tapušās greznās vāzes un figūriņas, Rīgas porcelāna fabrikas meistaru pēckara darbi, tai skaitā arī daži izcilā tēlnieka Mārtiņa Zaura daiļrades paraugi.
Tiks piedāvātas arī rotaslietas: cariskās Krievijas laika zelta izstrādājumi un unikāli juvelierizstrādājumi ar briljantiem.
Kopumā izsoles katalogā ir iekļautas vairāk nekā 350 lotes. Piedalīties izsolē var klātienē vai neklātienē, piedāvājumu izsakot internetā vai telefoniski. Izsole tiks translēta tiešsaistes videostraumējumā.
Pirms izsoles – no 12. līdz 23. aprīlim – Rietumu Bankas telpās (Vesetas ielā 7, Rīgā) tiek rīkota izsolāmo mākslas priekšmetu izstāde. Izsole notiks 23. aprīlī pulksten 12.00.
Papildu informācija un kataloga elektroniskā versija pieejama mājaslapā www.artembassy.lv.
Eleonora Gailiša Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts:
egailisha@rietumu.lv