Rietumu Banka palīdzēs pārdot internetā

15 jūnijs 2011, 12:00

Rietumu Banka ir sākusi piedāvāt saviem korporatīvajiem klientiem elektroniskās komercijas pakalpojumus, kas sniedz iespēju ātri un ērti pārdot preces un pakalpojumus internetā. Šo servisu var izmantot Eiropas uzņēmumi, kas ir ieinteresēti savas elektroniskās pārdošanas attīstībā.

Ruslans Stecjuks, Rietumu Bankas pirmais viceprezidents



Šobrīd katram trešajam Zemes iemītniekam ir piekļuve tīmeklim, katrs otrais tajā iepērkas – tas ir kolosāls tirgus, kas turklāt ik gadu pieaug divciparu skaitļa izteiksmē. Šāda apdullinoša virtuālās vides attīstība ir radījusi principiāli jaunu pārdošanas formu un organizāciju, kas pilnībā apgāž ierasto izpratni par uzņēmējdarbību un atver durvis uz globālo tirgu.

Šodien uzņēmējdarbība tikko ir sākusi apzināties, ka jebkuru preci, jebkuru pakalpojumu vai piedāvājumu var pārdot tīmeklī, kurā mērķauditorija ir neierobežota un samaksa par preci praktiski notiek tiešsaistes režīmā.

Pirmie tīmekļa tirgū izgāja lielas un stabilas uzņēmējdarbības pārstāvji – grāmatu, filmu, apģērbu, sadzīves tehnikas, lidmašīnu biļešu un citu preču tirgotāji. Situācija šādi veidojās dažādu objektīvu iemeslu dēļ – lielie uzņēmumi ir mazāk ievainojami, tiem ir plaša mērķauditorija un tie var atļauties ieguldīt līdzekļus, lai izplatītu informāciju par savu preci vai pakalpojumu. Rezultātā izdevumi par savas uzņēmējdarbības ieviešanu virtuālajā vidē kļūst par veiksmīgu investīciju.

Taču ja palūkojamies uz elektronisko komerciju ārpus ierastajām pārdevējs-pircējs robežām, tad tieši tīmeklis paver bezprecedenta iespējas sadarbībai ar saistītajiem uzņēmējdarbības virzieniem, kas veicina jaunu domāšanas veidu, kad pat nelieliem uzņēmumiem elektroniskā komercija kļūst nevis par vienkārši pieejamu, bet arī ļoti perspektīvu uzņēmējdarbības transformāciju.

Tā dēvētais business-to-business, kas tīmeklī iegūst pilnīgi citu šķautni – jūs varat atrast partnerus, vienoties par sadarbību, veikt apmaksu – un tas viss dažu dienu laikā, bet reālajā vidē tie paši procesi turpināsies mēnešiem, ja ne gadiem ilgi. Elektroniskie naudas norēķini praktiski pilnībā izskauž vienu no sāpīgākajām problēmām uzņēmējdarbībā – maksājumu veikšanas termiņus. Labos laikos šī problēma acīmredzot nešķiet kaut kas tik ļoti svarīgs, taču tiklīdz tirgū rodas kaut mazākā nestabilitāte, naudas plūsmas, un precīzāk – to pārvaldīšana, nereti kļūst par vienu no izšķirošajiem uzņēmējdarbības izdzīvošanas faktoriem.

Vēl vairāk, tirdzniecība tīmeklī būtiski samazina tēriņus ne tikai taupot uz tirdzniecības platību nomas, bet arī optimizējot personāla vadību un mazinot „cilvēciskā faktora” negatīvās sekas. Procesu automatizēšana, sākot ar rēķinu sagatavošanu un līdz pat statistikas un analītisko atskaišu sagatavošanai, ne vien ietaupa jūsu naudu, bet arī padara šīs procedūras ātrākas un precīzākas.

Taču visneticamākais ir tas, kādas informācijas iespējas sniedz tīmeklis. Ja jūsu uzņēmumam ir reāls tirdzniecības punkts, jūsu auditorija tā vai citādi, kaut vai tīri fiziski, ir ierobežota. Bet tīklā ikviens tīmekļa lietotājs ir jūsu potenciālais pircējs, svarīgs ir tikai informācijas sniegšanas mehānisms. Elektroniskā komercija ļauj jums tiešām kļūt par globālu spēlētāju, pilnīgā šā vārda izpratnē – ražotne Ķīnā, reģistrācija Kiprā, pircējs Amerikā. Bet jūs – Šeišelu salās – vērojat procesu.

Šobrīd mēs redzam, kā tirdzniecība tīmeklī kļūst aizvien drošāka: tīmekļa straujā attīstība izvirza IT speciālistiem un tiesību zinātnēm aizvien jaunus uzdevumus. Šobrīd jau ir ieviestas neskaitāmas tehnoloģijas, izstrādātas normas tirdzniecībai tīmeklī, un tas viss ir padarījis elektronisko veikalu pat daudz drošāku, nekā fiziskais veikals, jo to nav iespējams apzagt, tam nekaitē ne ugunsgrēki, ne plūdi.

Un kāds ir secinājums? Pārdodiet, ko vien vēlaties, kur vēlaties, pārdodiet, kad vēlaties un kā vēlaties.

Daudzējādā ziņā tas ir ikviena pārdevēja sapnis. Taču aiz visas šīs idilles slēpjas arī tīri praktiskā puse – nepieciešamība pareizi ieiet elektroniskās komercijas tirgū. Vienkāršāk sakot, atrast piemērotu tīmekļa pakalpojumu sniedzēju un banku. Dažādos uzņēmumos partneriem izvirzītās prasības un komisijas apmēri atšķiras atkarībā no darbības mēroga un virziena, mērķauditorijas un citiem faktoriem, bet, tāpat kā jebkurā citā, arī šajā tirgū ir savi vispārīgie noteikumi, tendences un savi jauninājumi.

Pastāv daudz dažādu paņēmienu vispusīgi drošu naudas norēķinu organizēšanai tīklā – maksājumu sistēmas, apmaksa internetbankā vai ar SMS ziņām, virtuālā nauda – taču tiem visiem piemīt gan psiholoģiskie, gan tīri praktiskie trūkumi.

Elektroniskās komercijas veiksmes noslēpums ir ērtības un izdevīgie nosacījumi, kurus tā piedāvā jūsu pircējiem, bet nepieciešamība reģistrēt kontus, ikreiz ieiet internetbankā, maksāt komisiju par naudas izņemšanu no sistēmas jau pamatā „nokauj” šo ideju un nereti vienkārši atbaida potenciālos pircējus. Tādēļ šobrīd par visperspektīvāko virzienu uzskatāms tīmekļa ekvairings – iespēja pieņemt maksājumus ar kredītkarti.

Tieši to Rietumu Banka piedāvā saviem klientiem – izdevīgu, ērtu un drošu, abām pusēm – gan uzņēmējiem, gan to klientiem – maksimāli parocīgu naudas transakciju veikšanas veidu tīklā.

Kas padara Rietumu Banku principiāli atšķirīgu no citiem uzņēmumiem, kuri piedāvā līdzīgus pakalpojumus – mēs Latvijas tirgū esam vieni no retajiem, kuriem ir spēkā esošas licences no starptautiskām maksājumu sistēmām VISA un MasterCard tīmekļa ekvairinga īstenošanai visās Eiropas Savienības valstīs un dažās citās valstīs. Banka ir gatava paplašināt darbības ģeogrāfiju, jo, ja ir sakārtota sistēma un labi partneri, paplašināšanās process neprasīs daudz laika.

Mūsu pieeja elektroniskajai komercijai nedaudz atšķiras no politikas, kuru īsteno tīkla bankas, kas labāk izvēlas dalīt savu uzņēmējdarbību pēc reģioniem. Tīmekļa pircējs nesajutīs atšķirību, bet pārdevējam tas radīs noteiktas neērtības. Mūsu klienti visupirms ir uzņēmēji, kuru uzņēmējdarbībai ir pārrobežu raksturs. Tādēļ mūsu mērķis ir piedāvāt sistēmu, kas maksimāli optimizē mūsu klientu uzņēmējdarbību tā, lai tirdzniecība tīmeklī kļūtu ērtāka ne vien to preču pircējiem, bet arī pašiem uzņēmējiem. Jo tieši vispusīga uzņēmējdarbības procesu optimizēšana nereti kļūst par izšķirošu faktoru klientu piesaistīšanai lielas konkurences apstākļos.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Tālāk

Rietumu Bankas darba laiki svētku periodā

10 jūnijs 2011, 12:00 Serviss