Konferences rīkotāji šoreiz ir izlēmuši nevis pievērsties vienai tēmai, bet gan paplašināt apspriežamo jautājumu loku. Tas ir saistīts ar šī brīža situāciju: uzņēmējdarbība attīstās vairākos virzienos. Šāda pieeja noteica arī spīkeru izvēli.
Forumu atklās sesija “Austrumi satiekas ar Rietumiem”. Rietumu tiešsaistes biznesa pārstāvji aizvien vairāk interesējas par tirgus paplašināšanas iespējām austrumos. Ir vērojama arī pretēja tendence – jaunattīstības valstu uzņēmēji cenšas saprast, kas no viņu unikālās pieredzes un iespējām būtu izmantojams rietumu tirgū. Forums eCom21 kļūst par vietu, kur ir iespējama šāda viedokļu un pieredzes apmaiņa. Piemēram, rīta sesijā ar ziņojumu “Robežu paplašināšana – tiešsaistes maksājumu loma pārrobežu tirdzniecībā” uzstāsies PayPal RU valdes priekšsēdētājs Vladimirs Maļugins.
Konferencē tiek plānotas vairākas paralēlās sesijas, kurās tiešsaistes biznesa dalībnieki apspriedīs svarīgākās interneta ekonomikas attīstības tēmas, tās problēmas un perspektīvas, kā arī būtiskākos šī uzņēmējdarbības veida evolūcijas aspektus. Piemēram, par inovācijām maksājumu jomā pastāstīs Яндекс.Деньги komercdirektors Aleksandrs Magomedovs. Tiek plānotas arī vairāku citu ekspertu un nozīmīgu e-komercijas uzņēmumu augstākā līmeņa menedžeru uzstāšanās.
Tāpat kā iepriekšējos gados, eCom21 tiks runāts arī par kriptovalūtām – tā ir tēma, kas mūsdienās ir kļuvusi globāla un tiek plaši apspriesta. Bitcoin Foundation pārstāvis Džons Matoniss pastāstīs par jaunumiem un gada laikā notikušajām pārmaiņām, bet viņa kolēģis e-komercijas jomā Pīters Pūrtuis, vadošais BitPay pārdošanas speciālists no Amsterdamas, atklās savus uzskatus par kriptovalūtām un blockchain instrumentiem.
Atsevišķi tiks spriests par valsts un starptautisko tiesisko regulējumu, nodokļiem, juridiskās struktūras izmaiņām, reģionālo un nozaru specifiku, esošajiem riskiem un to kontroli. Sesijā “Starptautiskie nodokļu režīmi – jauni noteikumi jaunam laikmetam?” uzstāsies Rietumu Bankas Juridiskās pārvaldes vadītājs Jaroslavs Zamullo.
Zamullo kungs uzskata: “Izmaiņas nodokļu sfērā ir un būs nopietnas un nenovēršamas. Pēdējos gados tās ir kļuvušas par nopietni risināmu jautājumu, jo ietekmē uzņēmējdarbības vietu un veidu. Šīs izmaiņas būtiski ietekmē arī tiešsaistes biznesu. Ir jāsaprot, ka līdz šim tas netika regulēts tik skrupulozi, kā tradicionālais offline bizness tikai tādēļ, ka likumdošana nespēja sekot līdzi šīs principiāli jaunās jomas straujajai attīstībai. Tomēr tā jau ir pagātne – valstis tiecas pēc maksimālas e-komercijas caurredzamības un neatkāpsies no šīs nostājas.”
Web Shield Limited vadītājs un sertificēts auditors interneta krāpniecības novēršanas jautājumos Kristiāns Šmiels piedalīsies sesijā “Kiberdrošība”.
Paralēlajās sesijās piedalīsies arī vadošie e-komercijas menedžeri un panākumus guvušie startapu pārstāvji. E-komercijas startapu tēma tiks īpaši analizēta, jo tieši tie pēdējos gados piesaista iespaidīgas investīcijas un uzrāda augošu peļņu. Par šiem jautājumiem runās IPC Finanšu tirgu tirdzniecības operāciju pārvaldes vadītājs Marks Harisons un Sanders Gansens – pārstāvji no atpazīstamību ieguvušā uzņēmuma Shipitwise.
Marks Harisons savā ziņojumā saka: “Uzsvēršu Āzijas pieaugošo nozīmi globālajā elektroniskajā komercijā, ko pamatošu ar jaunākajiem pētījumiem. Tostarp pastāstīšu par valstīm, kuras īsteno “revolūciju” tiešsaistes maksājumu sfērā. Paskaidrošu, kā pasts reaģē uz izaicinājumiem, kurus rada aizvien augošais pieprasījums pēc pirkumiem tiešsaistē.”
Moderators vienā no sesijām būs Maksims Spiridonovs, izglītības uzņēmuma Netology-group (tajā ietilpst projekts Foxford, SmartLearning, Netology) ģenerāldirektors. Viņam ir plaša pieredze nozīmīgu tīmekļa projektu vadīšanā. Pēdējos gados viņa uzmanība galvenokārt ir pievērsta e-komercijai: “Elektroniskās komercijas un ar to saistītā elektronisko maksājumu nozare mūsdienās atrodas visai interesantā situācijā. No vienas puses, vēl aizvien dzirdam skeptiķus, kuri uzskata, ka e-komercijai nav perspektīvu, tā ir neauglīgs evolūcijas atzars. No otras puses, katrs šajā situācijā iesaistītais redz, cik ātri koncepcijas kļūst par projektiem, kā attīstās jaunās tehnoloģijas un cik strauji tās kļūst par patērētāju ikdienu. Ikvienam no mums ir dota šī iespēja un privilēģija – vērot šo turbulento attīstību, piedalīties tagadnes un nākotnes ekonomikas veidošanas procesos.”
Svarīgs 2016. gada konferences vadmotīvs būs arī filozofiskais jautājums par interneta ekonomikas iespējām uzņemties ES un attīstīto valstu ekonomikas izaugsmes jaunā virzītājspēka lomu.
Savu dalību konferencē ir apstiprinājuši ne tikai jau iepriekš nosauktie spīkeri, bet arī Web Shield Limited vadītājs; vecākais pārdošanas inženieris Pīters Pūrtuis; uzņēmuma Bandora biznesa attīstības vadītājs Olivers Reinsalu; eBay Skandināvijas un Austrumeiropas struktūrvienības, kā arī eBay pārstāvniecības Krievijā vadītājs Vladimirs Dolgovs; IntellectEU dibinātājs un ģenerāldirektors Dirks Avau; Mihals Sadovskis – Brand24 vadītājs un dibinātājs; Prabhats Agarvals – Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta E-komercijas un platformu nodaļas vadītāja vietnieks; Kosts Rosoglu – Yelp ES valsts politikas vadītājs.
Biznesa forums eCom21 ar tradicionālo Rietumu Bankas atbalstu Rīgā notiek kopš 2012. gada. Ģenerālpartneris eCom21 ir DECTA modernākais procesinga centrs online biznesam ar tehnoloģiskiem risinājumiem, kas ir gatavi ekspluatācijai. Strādā ar programmatūru Tieto un ORACLE, kas atrodas divos datu centros. Procesings ir atvērts gan programmu, gan biznesa orientēto risinājumu integrēšanai. Decta API satur daudzas funkcijas IPSP, banku un interneta tirgotāju integrācijai. Tiek piedāvāti arī gatavi risinājumi Decta Card Management karšu izdošanai un pārvaldīšanai. Rīkotāji atgādina, ka visi jaunumi par konferenci ir pieejami
konferences mājaslapā un
oficiālajās eCom21 lappusēs sociālajos tīklos.
Jauni dalībnieki var reģistrēties
šeit.
Eleonora Gailiša Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts:
egailisha@rietumu.lv